Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë stabil me diell, me vranësira të vogla.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri 5 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 8 deri 14 gradë Celsius.
Edhe gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell dhe vranësira.