Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugperëndimor. Kah fundi i ditës në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 10 deri 17 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet të ketë rënie të temperaturave ditore, si dhe parashihen reshje të shiut dhe borës në vendet më të larta malore.