Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe periudha me diell.

Pritet të ketë edhe reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar në disa vende e cila do të arrijë shpejtësinë deri 80 km/h.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 3 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 5 deri 17 gradë celcius.

Artikulli paraprakKush i rriti pagat e mësimdhënësve, BDI apo LSDM?
Artikulli tjetërNikollovski zbardhë detaje se VMRO me kë do bëj koalicion paszgjedhor