Moti sot pritet të jetë me diell dhe me vranësira mesatare dhe me erë në drejtim perëndimor.

Temperatura gjatë mëngjesit do të jetë prej një deri shtatë gradë celsius, ndërsa temperatura ditore nga 14 deri 24 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë ku temperatura maksimale do të arrijë deri 22 gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti do të jetë stabil dhe nxehtë. Nga dita e hënë do të ketë kushte për reshje të shiut dhe temperaturat ditore do të bien