Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira mesatare. Si dhe do të fryjë erë e përforcuar veriore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 9 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 15 deri 21 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe stabil, si dhe do të ketë rritje të temperaturave ditore.