Moti sot në Maqedoni të Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira lokale.

Temperatura gjatë mëngjesit do të sillet prej 4 deri 12 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore prej 19 deri në 25 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me vranësira lokale ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 23 gradë celsius.

Gjatë ditëve në vijim do tv fryjë erë mesatare, herë pas here e përfocuar nga drejtimi verior.