Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në disa vende. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut dhe do të fryjë erë fortë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 24 deri 35 gradë celcius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë me diell, ndërsa në disa vende do të vazhdojnë reshjet e shiut.

Sot fillon edhe stina e verës, e cila do të gjasë 95 ditë dhe do të përfundojë më 23 shtator 2019.