Një rritje e temperaturave pritet të ketë gjatë kësaj jave.

Moti, sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike, gjatë ditëve të ardhshme do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Era do të fryjë në drejtim verior.

Temperatura maksimale gjatë ditës së sotme do të jetë nga 22 deri 33 gradë celsius. Të martën nga 22 deri 34 gradë celsius.

Nga dita e mërkurë pritet të ketë edhe një rritje tjetër, ku temperatura do të jetë në intervalin prej 30 deri 37 gradë celsius, të enjten prej 29 deri 36 gradë celsius ndërsa e e premtja dhe e shtuna me temperatura deri në 35 gradë celsius.