Moti paradite në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare, pasdite jostabil me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Proceset në vendet lokale do të jenë më intensive në formë të motit të ligë me paraqitje të breshrit. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verilindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 13 deri 20 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 27 deri 34 gradë Celsius.