Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira. Në pjesën veriore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri 13 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 13 deri 21 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe stabil. Temperaturat do të arrijnë deri në 20 gradë celcius.