Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Gjithashtu do të fryjë erëm mesatare nga drejtimi verior.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 18 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 21 deri 31 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme parashihet mot stabil me rrije të temperaturave. Ndërsa reshje të shiut paralajmërohen të shtunën.