Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në pjesën perëndimore të vendit, pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 11 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 24 deri 37 gradë ceclius.

Deri në fund të javës moti pritet të jetë stabil dhe i nxehtë.