Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 8 deri 17 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 28 deri 36 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil dhe i nxehtë.