Moti sot do të jetë me vranësira dhe periudha diellore, ndër në pjesën perëndimore dhe veriperëndimore pitet që të fryjë një erë e lehtë. Pasdite do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 4 deri më 12, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 17 deri më 23 gradë celsius

Në fillim të javës së ardhshme pritet që të ketë reshje të shiut.