Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në disa vende do të ketë mjegull.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri 13 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 23 deri 30 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të vitit.