Moti sot do të jetë me diell dhe me erë të butë në drejtim perëndimor.

Temperatura gjatë mëngjesit do të jetë prej -1 deri shtatë gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale nga 22 deri 29 gradë celsius

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell ndërsa temperatura maksimale do të arrijë 26 gradë celsius.

Deri ditën e martë moti do të jetë me diell. Ndryshim të motit pritet të ketë të mërkurën kur temperaturat ditore do të bien dhe do të rriten vranësirat.