Siç njoftojnë nga Drejtori për Punë Hidrometeorologjike, gjatë ditës së nesërme do të rriten vranësirat dhe do të fryjë erë në drejtim perëndimor.

Temperaturat pritet të bien prej 3 deri 5 gradë celsius

Temperaturat dukshëm do të bien ditën e enjte, përkatësisht prej shtatë deri 10 gradë celsius ndërsa deri të shtunën moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe me temperatura të ftohta me kushte për reshje të shiut.

Artikulli paraprakSekuestrohet “Bentley” i Morena Tarakut
Artikulli tjetërKlinika e re e Shkupit në pranverë, zgjedhjet e parakohshme nuk do të pengojnë ndërtimin e saj