Moti sot do të jetë me vranësira, ndërsa në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Nga pjesa juglindore e vendit do të fryjë një erë e fortë.

Temperaturat minimale do të lëvizin pre pesë deri më 12 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 13 deri më 19 gradë celsius.

Nga dita e martë pritet të ketë rritje të temperaturave.

Artikulli paraprakHeroi e ka emrin Lukaku, nuk ndalet Inter
Artikulli tjetërTë dënuarit e rasteve të Speciales, sulmuesi i Ziadin Selës dhe disa të tjerë si u arratisën nga Maqedonia