Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të cilat në pjesën perëndimore të vendit do të jenë më të dendura.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 11 deri 19 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, pritet stabilizim i motit si dhe rritje të temperaturave ditore.

Artikulli paraprakPSG e vetëdijshme se Mbappe do kalimin në Real Madrid
Artikulli tjetërAnsambli i valleve Ibe Palikuqi shënon 40 vjetorin e themelimit (FOTO)