Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshjet të shiut, të cilat pritet të ndërpriten në fund të ditës. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 7 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 15 deri 20 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me vranësira, ndërsa rritje e temperaturave pritet të dielën