Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Paradite do të ketë kushte për paraqitjen e mjegullës nëpër lugina.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus tre deri në shtatë gradë, ndërsa ajo e ditës prej shtatë deri në 16 gradë.