Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare veriore e cila do të përforcohet në verilindje dhe në rrjedhën e poshtme të Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri gjashtë gradë, ndërsa e ditës prej 14 deri 25 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare veriore.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri tre gradë, ndërsa temperatura e ditës deri 23 gradë.

Nga e shtuna pason periudha me vranësira të kohëpaskohshme të shtuara. Kushte për reshje të dobëta do të ketë të dielën, kryesisht në juglindje, ndërsa amë pas edhe të martën kur do të jetë më freskët.

Artikulli paraprak​Franca vazhdon masat e urgjencës deri në mesin e prillit
Artikulli tjetër59 vjet nga vdekja e Ahmet Zogut – si u bë mbret dhe si iku nga Shqipëria