Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell ndërsa do të fryjë edhe erë e dobët juglindore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 7 deri 15, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 26 deri 31 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme do të vazhdojë periudha e motit stabil dhe të ngrohtë, ndërsa gjatë kësaj jave nuk pritet të ketë rënie të temperaturave.