Moti sot në vend do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 13 deri 20 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 23 deri në 29 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 17 gradë Celsius, ndërsa e ditës do të arrijë 26 gradë Celsius.