Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i freskët. Temperaturat e mëngjesit në disa vende janë 1 gradë Celsius.
Në orët e pasdites pritet rritje e vranësirave ndërsa në pjesën jugore priten edhe reshje shiu.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 0 deri 6 gradë ndërsa ajo e ditës prej 16 deri 24 gradë Celsius.