Moti në vend do të jetë me vranësira dhe me periudha të ndryshueshme të diellit. Paradite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të kohëpaskohshme të shiut, në male dëborë. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -7 deri në -2, ndërsa ajo e ditës do të sillet prej 4 deri në 11 gradë.

Në Shkup do të mbaj mot me vranësira dhe kohë-pas-kohe me diell. Do të fryj erë e lehtë jugore. Temperatura minimale do të ulet në -5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 6 gradë Celsiusë.