Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Pasdite nën ndikimin e masës së ftohtë ajrore moti do të jetë më i ftohtë dhe me kushte për reshje shiu ndërsa në viset malore edhe reshje bore.

Temperature e mëngjesit do të lëviz prej -2 deri 3 gradë Celsius ndërsa temperatura e ditës do të lëviz prej 12 deri 20 gradë Celsius.