Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme shiu ndërsa do të fryjë edhe erë.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -3 deri 3 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëvizë prej një gradë deri 9 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit zero gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 4 gradë Celsius.