Moti sot në vendin tonë

Moti sot në Maqedoni paradite do të jetë me diell ndërsa pasdite me vranësira dhe me reshje shiu. Gjatë ditës do të fryjë edhe erë në drejtimin jugor.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej -3 deri 2 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 7 deri 16 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit -1 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 13 gradë Celsius.

evn