Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ndërsa do të fryjë edhe erë.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej -14 deri -3 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëviz prej -1 deri 6 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit -7 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 3 gradë Celsius.