Moti sot do të jetë kryesisht me diell, ndërsa pasdite do të të ketë mot të paqëndrueshëm ku do ketë dhe reshje lokale.

Temperatura maksimale do të jetë 29 gradë celsius, ndërsa temperatura minimale do të jetë 11 gradë Celsius.

Artikulli paraprakPesë zakone që vetëm njerëzit mirënjohës i zotërojnë
Artikulli tjetërKaminis për vizitë në Shkup