Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e dobët. Temperatura do të lëvizë prej 29 deri 36 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë deri 35 gradë Celsius.

Artikulli paraprakDronët do t’i zëvendësojnë rojet e plazhit
Artikulli tjetërReal Madridi përsëri i fortë për Juventusin