Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët kryesisht verilindore. UV do të jetë 9.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 13 deri 22 ballë, ndërsa ajo e ditës prej 31 deri 41 gradë Celsius.
Në Shkup moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë kryesisht verilindore. UV do të jetë 9.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 10 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 39 gradë Celsius.

Deri të mërkurën do të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të aktivizohet niveli i verdhë, ndërsa në disa rajone edhe i portokallt për rrezik nga temperatura të larta dhe UV rrezatim. Të mërkurën pasdite dhe të enjten do të rriten vranësirat dhe do të ketë të reshura të mëdha lokale me bubullima dhe temperaturat do të ulen.