Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare ndërsa pasdite me vranësira të ndryshueshme dhe reshje lokale shiu.

Temperature e mëngjesit do të lëviz prej 13 deri 19 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 22 deri 30 gradë Celsius.
Në Shkup do të mbajë mot I ngjashëm me temperature minimale 17 gradë ndërsa ajo maksimale 26 gradë Celsius.