Jose Mourinho e ka parashikuar Liverpoolin si kampion të ri të Premier Ligës saktësisht para tre muajve

Tottenhami sot luan me Liverpoolin që po kalon një edicion fantastik deri tani, ku është 13 pikë para Leicesterit, 14 pikë para Cityt, si dhe ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Në prag të kësaj sfide që luhet sonte me fillim nga ora 18:30 Jose Mourinho ka dhënë një deklaratë në konferencë për shtyp.

Portugezi ka treguar se u kishte thënë ish-kolegëve të tij te Sky Sports para tre muajve se Liverpooli do të jetë kampion i Premier Ligës.

“Unë u kam thënë atyre se Liverpooli do të bëhet kampion i Premier Ligës tre muaj më parë,” ka thënë Mourinho.

“Për mua situata në të cilën janë ata nuk më befason. Ata janë skuadra më e mirë në Premier Ligë,