Tashmë ka nisur një aksion nga ana e Ministrisë së punëve të brendshme ndaj qytetarëve të cilët nëpër rrjetet sociale facebook dhe tuitter kanë kërcënuar deputetët të cilët kanë votuar pro ndryshimeve kushtetuese.

Me këtë rast, ndaj të gjithë atyre që janë marrë me këtë aktivitet do të ndiqet procedurë penale për kërcënim identiteti dhe prishje imazhi, ofendim dhe shpërndarje të urrejtjes e dhunës psiqike.

Artikulli paraprakShkup, mbahet Kongresi i III-të i Lidhjes së Shqiptarëve në botë
Artikulli tjetërShkëndija triumfon mes racizmit ndaj Vardarit