Si pasojë e erërave të forta dhe përmbytjeve nga moti i ligë që mbizotëroi në vend deri më tani në MPB kanë arritur denoncime nga ana e qytetarëve për dëmet materiale.

Siç njoftojnë nga MPB deri më tani kanë dhjetë denoncime dhe atë për dëme të veturave, dhe se për momentin nuk ka denoncime për persona të lënduar.

Artikulli paraprakFËRÇKOSKI: Ky është problemi kryesor me emrin
Artikulli tjetërKryetari i Çairit Visar Ganiu në terren pas rreshjeve të shiut