Fernando Muslera po e fillon një aventurë të re.

Fernando Muslera po largohet nga Galatasaray.

Skuadra turke është e gatshme që ta shet portierin uruguaian qysh në afatin e janarit.

Galatasaray do ta pranoj shitjen e Musleras nëse merr 10 milionë euro.

Uruguaiani është pjesë e skuadrës turke që nga vitit 2011, por që në këtë sezon po kalon nëpër një formë tejet të dobët.

Galatasaray ka marr tashmë disa oferta nga Anglia dhe Italia për shitjen e Musleras.