Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se sot nuk do të ketë takim me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Këtë Mustafa i bëri para takimit me kryetarin e Grupit të EPP-së në Parlamentin Evropian, Manfred Weber, në një prononcim për T7.

Mosmarrëveshjet për arritjen e një koalicioni mes Vetëvendosjes dhe LDK-së dolën në pah për shkak të ndarjes së ministrive, postit të kryeparlamentarit dhe presidentit.