Mustafi do të mirëpriste oferta nga Gjermania.
Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi, e ka pranuar se situata nuk është aspak e mirë në Londër dhe se mund të largohet nga “Topçinjtë” në një të ardhme të afërt.
Atij i është treguar dera tashmë nga Unai Emery.
Duke folur për Sport Bild, Mustafi u pyet për mundësinë e rikthimit në Gjermani.

“Do të bëj gjithmonë çfarëdo që më përshtatet mua dhe familjes. Kam grua dhe dy fëmijë, kështu që duhet të pajtohen edhe ata”, tha Mustafi.

“Nëse klubet e Gjermanisë tregojnë interesim dhe më përshtaten mua, jam i hapur për këtë (për t’u rikthyer në Bundesliga)”.

Mustafi është pjesë e Arsenalit që nga viti 2016. Ai ka bërë 115 paraqitje me “Topçinjtë” dhe ka realizuar 8 gola.