Ajo njihet për një karrierë tejet të suksesshme në industrinë e modelimit, e cila përfshin mbi katër dekada.
Dhe Naomi Campbell dëshmoi se nuk ka të ndalur.

Ajo mori pjesë në Gala Mbrëmjen për Artin dhe Filmin LACMA, të mbajtur në muzeun e famshëm në Los Angeles të shtunën në mbrëmje.

Mbretëresha e sfilatave, 49 vjeçare, ktheu kokat e të gjithëve me paraqitjen e saj e veshur në një fustan të kuq marramendës, përderisa kaloi nëpër tepihun e kuq.

Duke theksuar figurën e saj mbresëlënës, me fustanin e inspiruar nga Jessica Rabbit, ajo edhe njëherë tregoi se meriton epitetet që i atribuohen në botën e modës.

Artikulli paraprakGresa sot tregoi të vërtetën se a është shtatzënë apo jo
Artikulli tjetërHamilton shpallet kampion bote për herë të 6-të, synon rekordin e Schumacher