Napoli ‘po pret që Manchester United të finalizojë nënshkrimin me sulmuesin e RB Salzburg Erling Haaland në janar’ ndërsa klubi italian u tërhoq nga gara për nënshkrimin e tij.

Sulmuesi 19-vjeçar ka qenë në formë të bujshme këtë sezon, duke shënuar 21 gola në 14 ndeshje për klubin austriak, përfshirë gjashtë gola në tre ndeshje të grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ai më parë ka luajtur nën menaxherin e United, Ole Gunnar Solskjaer në skuadrën norvegjeze Molde dhe mund të lidhet përsëri me të në ‘Old Trafford’.

Sipas gazetës italiane Corriere dello Sport, Napoli është tërhequr nga gara për të nënshkruar me Haaland, duke besuar se nuk kanë fuqinë financiare për të garuar me United.

Lajmin e ka konfirmuar edhe skauti i Napolit, Loris Boni – i cili ka thënë se ai do të kalojë te United.

Artikulli paraprakA është pozitiv apo negativ për shëndetin kanabisi? E konfirmon shkenca përfundimisht
Artikulli tjetër622 mijë shqiptarë kanë marrë leje qëndrimi në BE në dekadën e fundit, ja cilat shtete kryesojnë