Portieri i Real Madridit Keylor Navas e ka pranuar se është i nervozuar pasi ka humbur vendin e startuesit në skuadrën e Santiago Solarit.

Navas erdhi në Real Madrid nga Levante në vitin 2014, dhe ka bërë një sukses në klub që nga atëherë, duke fituar tre herë titullin e Ligës së Kampionëve, transmeton Gazeta Express.
“Kam përfunduar nga fitimi i tre Ligave të Kampionëve në bankën rezervë”, ka thënë Navas.

Navas është paraqitur vetëm shtatë herë në këtë stinor me Realin në të gjitha garat, ku i ka pranuar shtatë gola, ndërsa Thibaut ka startuar në 11 ndeshje dhe ka pranuar vetëm tre gola.