Sapo është bërë publik lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur shqiptar, Mirush Kabashi.

Mirush Kabashi lindi më 17 Prill 1948 në Shkodër, ndërsa origjina e tij është nga Gjakova dhe ndërroi jetë sot në moshën 73 vjeçare.

Kabashi është cilësuar si një nga interpretuesit më të mëdhenj të poezisë në Shqipëri. Ai ka dhënë një kontribut të madh në filmografinë shqiptare

Artikulli paraprakÇun Lajçi: Albin bre marre po na vjen, ç’janë këto punësime nipash e mbesash
Artikulli tjetërOpozita reagon për lirimin e Rashkovskit