Sot ka ndërruar jetë ish-komandanti i UÇK-së nga rajoni i Dukagjinit, Halim Tolaj.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e vdeekkjes se bashkëluftëtarit të tij ka ngushëlluar familjen duke e quajtur Tolajn të palodhshëm në veprim për lirinë e atdheut.

“Tërë jetën qëndroi i palëkundur në idenë shqiptare dhe i palodhshëm në veprim për lirinë e Atdheut. Pusho i qetë Komandant. Do të kujtohesh ndër breza’, ka shkruar Haradinaj në rrjetin e tij social në ‘Facebook’.

Deri tani nuk janë bërë të ditura shkaqet e vdeekkjes së ish-komandantit.