Është ndaluar personi që shtiu me armë gjatë përleshjes para të paradites së sotme para spitalit të Tetovës. Ndërkohe në kërkim është edhe personi i dytë i përfshirë në këtë konflikt me armë zjarri. Nuk ka as te plagosur e as viktima. Raportohen vetëm dëme material nga plumbat e shkrepur ne një derë hyrjeje.

Artikulli paraprakVMRO-ja zhbllokon procesin për formimin e KSHZ-së, ja emrat e propozuara nga gjitha partitë
Artikulli tjetërQeveria: Amnisti direkte dhe indirekte nuk do të ketë në asnjë rast