Në Rusi 2018 si në çdo botëror tjetër kemi parë ndeshje të çmendura.

Pas spektaklit që kemi shijuar deri tani kupa e botës vazhdon me duelet e tjera, ku edhe këto ndeshje priten të dhurojnë spektakël dhe gola. Surpirzat pritet të vazhdojnë përsëri

Sot do të luhen plot 4 ndeshje. Ato janë:

16:00 Japoni vs Poloni

16:00 Senegal vs Kolumbi

20:00 Angli vs Belgjikë

20:00 Panama vs Tunizi

Artikulli paraprakLAJM PIKËLLIMI: U nda nga jeta profesori i ZLM-së Faredin Miftari
Artikulli tjetërVMRO-DPMNE: Zaev krijoi katastrofë kombëtare