Pas spektaklit që kemi shijuar deri tani kupa e botës vazhdon me duelet e tjera, ku edhe këto ndeshje priten të dhurojnë spektakël dhe gola.

Sot do të luhen plot 4 ndeshje. Ato janë:

16:00 Meksikë vs Suedi

16:00 Kore e Jugut vs Gjermani

20:00 Serbi vs Brazil

20:00 Zvicër vs Kosta Rikë