Deri në fund të këtij muaji pritet që të prëfundojnë punimet për instalimin e sistemit elektronik në pikëpagesat në tërë Maqedoninë, njoftoi sot drejtori i Ndërmarrjes për rrugë shtetërore, Zoran Kitanov.

Pagesat do të kryhen në variantin me kartela në post-paid dhe pre-paid.

Artikulli paraprakSezoni turistik në Shqipëri, një mijë forca policie gjatë vijës bregdetare
Artikulli tjetërZaev: Qytetarët do ta thonë fjalën e fundit në referendum, pres vetëdije shoqërore