Vala e të nxehtit ka pushtuar Pakistanin, me temperatura që kalojnë 45 gradë celsius.
Të gjendur në një situatë të tillë, banorët e Karaçit mundohen me të gjitha mënyrat për t’u freskuar.

Moti i nxehtë ka mbërritur në një periudhë mjaft të papërshtatshme për këta banorë, duke qenë se është muaji i shenjtë i Ramazanit.
65 persona janë konfirmuar të vdekur në Karaçi si pasojë e motit të nxehtë.

Artikulli paraprakLSDM i jep mbështetje të plotë Zaevit të vendos për emrin
Artikulli tjetërMaqedonia dhe Kosova do të nënshkruajnë 15 marrëveshje